Pompejská novéna
(jak se ji modlit, svědectví)

Modlitby na úmysly
Prosba do kláštera Sv. Charbela (odkaz "Make your prayer")
Tymián
Ružové sestry
Školské sestry
Congregatio Jesu
Pražské Jezulátko
Farnost sv. Terezičky
Granosalis
Na Svaté Hoře
V Lurdech
Modlitební podpora on-line
DOMINIKÁNKY
Modlitebník
Sestry Sv. Kříže
Moniales Lysolaje
Slovo medzi nami
Lomeček
KOINONIA
Sestry služobnice
Just Pray.uk
IN dívčí svět

Odkazy aktualizovány 14.8.2016, pokud by byl některý odkaz nefunkční nebo víte o nějaké další podobné stránce, prosím vás o zprávu na email anna007@seznam.cz

Úmysly do růžence na radiu Proglas se můžou poslat na e-mail radio@proglas.cz nebo zavolat na telefon 543 217 241 a 603 170 692.
 « »

    Prosby o modlitbu            


Budete-li mne o něco prosit ve jménu mém, já to učiním.       Nepřetržitá modlitba a půst »      Nepřetržitý živý společný růženec »
Opět vám pravím, shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní. ♥ Letos je to už 13 let, co se tady za sebe modlíme :-) ♥
Vaše jméno :
    Text vaší prosby :
    

    
ProsbaVzkazyPočet modlitebPomodlil jsem se za to
č.4794 2019-11-18 09:05:01 Monika : Prosím o modlitbu za uzdravenie rodu a preťatie rodových záťaží a prekliatia môjho manžela. Dlhé roky žije v zajatí alkoholizmu a je to čím ďalej tým horšie. Ďakujem vám všetkým za vaše obety.

 
č.4793 2019-11-17 18:14:16 Marie : Prosím o modlitbu za uzdravení malého Nikolaska a duchovní posilu jeho rodině.Jsou mu 3 měsíce.Má nádor v obou očích.Děkuji

 
č.4792 2019-11-17 09:36:16 Kobliha :
Prosím o motlitbu - ochranu naší rodiny s 2 malými dětmi před zlým člověkem, psychopatem, který nás ničí (finančně, psychicky). Jde o posla satana, který na nás šel rafinovaně přes rodinu a stavbu domu. Všechno je špatně. Zpočátku jsem vše považoval za svou chybu ale až nyní vidím, že šlo o útok sa »»»
Z. :Ked som sa modlila za Vas a vasu situaciu, tak mi Pan dal slovo-Zalm 25(24). Pan vsetko moze obratit, vsetko trapenie, Jeho pomoc a cesty vedu k vitazstvu!
Kobliha:Děkuji za vaši motlitbu. Jak si vyprosit pomoc, doporučujete nějakou konkrétní motlitbu (na právníka bohužel nemám peníze).
Anna:Napište si (třeba do mobilu), o co konkrétně prosíte, a každý den se to modlete a podle potřeby tam připisujte další věci, a uvidíte, jak se to postupně řeší. Mělo by to být ale i za ostatní s podobnými problémy a nechávat řešení podle Boží vůle. A k tomu se modlit aspoň jeden desátek společně s někým, přes telefon třeba. A k tomu aspoň jednou za měsíc k zpovědi a dodržovat hlavně neděli !
Kobliha:Anna: Moc vám děkuji. Každý den se modlím růženec (když se vzbudím ve 3:00, resp. v 6.00, pak v práci během volných chvil částečně, večer před spaním. Pokud mi to situace dovolí, navštívím ráno, v polední přestávku i večer kostel a zde se taky modlím růženec). Navštívil jsem i horu Živčákovou/Turzovku (www.zivcakova.sk), kde jsem měl snad i zvláštní vidění Panny Marie. To mě strašně rozehřálo a nakoplo do života. Ale situace se moc nemění, pořád žijeme v těžkém kříži. Bohužel ale ke zpovědi nemůžu, nejsem pokřtěný. Za ostatní se modlím taky, hlavně za prosby na tomto webu.
Anna:cože... :-) to jsem v šoku :-) to děláte všechno úplně dobře, to klobouk dolu, že to při práci stíháte. Jinak ale tím, že nejste pokřtěný a nemůžete k zpovědi a k přijímání, tak nemáte tu základní ochranu před zlýma duchama. Mě se vždycky něco stalo, když jsem právě tohle zanedbávala. Nebo když jsem nebyla vdaná v kostele a nemohla jsem ke svátostem, tak to bylo úplně nejhorší peklo.
Kobliha:Anna: Ano, to vím. Bohužel příprava na křest dle slov místního faráře trvá 2 roky, takže to není jednoduché. Mě víra přitahovala již dříve, studium Bible, atp. a ochrana proti zlu není, proto pořád trpíme (nemohli jsme mít děti, konfliktní sousedé, časté vážné nemoci a nyní ten psychopat/stavba domu). Proto pod tímto křížem klekáme a už mnohdy nemůžeme..:(
Barbora:Modlete se Novému odevzdanosti od P. Dolinda Ruotola a uvidíte, že Vaše problémy se začnou postupně řešit. A pokud máte problém s nějakým psychopatickým člověkem, dám jednu radu. Modlete se za něho, třeba jeden desátek bolestného růžence denně. Ale především odpusťte mu v srdci všechno zlo, které Vám dělá a žehnejte mu. To je nejlepší ochrana před tím, aby Vám škodil. Mluvím z vlastní zkušenosti. A pokud máte takový vztah k víře, určitě tu přípravu na křest podstupte, vždyť co jsou to 2 roky?
Kobliha:Barbora: Děkuji za doporučení, podívám se na to. Řeknu vám, že odpouštět tomu člověku bude safra těžký oříšek (to je snad i nějaká speciální pastorace..). Jakou máte prosím zkušenost, podělíte se? Ano, na přípravu se již chystám, s farářem mám již sjedaný termín.
Barbora:Já vím, je to podle mě jedna z nejtěžších zkoušek, odpustit člověku, který Vám ubližuje, který Vás nenávidí a dělá všechno proti Vám. Nebudu rozepisovat celý svůj příběh, který ještě není zdaleka u konce, ale řeknu Vám, že jsem si s dotyčnou osobou prožila také svoje. Pomlouvala mě, křivě obviňovala z věcí, které jsem nikdy neudělala, dokonce mým jménem psala hrozné věci. Neustále ničila můj vztah s člověkem, kterého jsem milovala a chtěla si ho vzít. Musela jsem si kvůli ní zrušit svůj WhatsApp a nakonec i změnit telefonní číslo. Ale Bůh se vložil do té situace a stalo se něco, co mě přesvědčilo, že moje modlitby slyší a odpovídá na ně. Nedopustil jednu velmi zásadní věc, kterou ta dotyčná plánovala. Situace není ještě vyřešená, ale já už vím, že se nemusím bát a že vše dopadne dobře. Za tu dotyčnou se každý den modlím, třeba růženec nebo korunku k Božímu milosrdenství a snažím se odmítat všechny negativní myšlenky vůči ní. Je to těžké, ale časem to začnete cítit i ve svém srdci. Nená
Barbora:Nenávist stejně ublíží nakonec jen tomu, kdo nenávidí. Berte to tak, že ten psychopat, který Vám ztrpčuje život, je duchovně nemocný a potřebuje Vaši pomoc, tím, že se za něho každý den pomodlíte.
Barbora:Jinak bych Vám ještě doporučila růženec osvobození, modlete se ho za sebe, případně i za toho člověka, který Vám ubližuje https://modlitba.sk/?p=3788. A velmi spolehlivým orodovníkem ve všech záležitostech je sv. Josef, tak se k němu denně modlete. Zkuste třeba 30denní pobožnost Plášť svatého Josefa http://jdem.cz/ffj538.
Kobliha:Barbora: Moc vám děkuji za vaše slova, doporučení i vlastní zkušenosti, máte to taky těžké. Růženec i to ostatní zkusím, zatím cítím pomoc v tom, že mě panna Marie odradila od nadmíry antidepresiv a alkoholu. To nic neřeší.
Barbora:Nejlepší antidepresivum je právě růženec, právě dnes jsem se začala modlit už asi 6. pompejskou novénu a můžu říct, že právě ta mě vytáhla za poslední rok a půl z hrozných depresí, které mi ta moje nelehká životní situace způsobila. Cítím, že Bůh díky růženci proměňuje i mě samotnou, nejen lidi, za které se modlím. A uvidíte, když bude třeba, On zasáhne i naprosto neuvěřitelným způsobem, udělá nějakou konkrétní věc, která Vám pomůže, přesně to se mi stalo, tak neztrácejte víru, nikdy. Nakonec bych ještě poradila... všechny trápení a bolesti, které Vám ten člověk způsobuje, obětujte za něho a za jeho obrácení. Ovšem největší sílu má mše svatá...
H:Já jsem prožila něco hrozného jsem věřící modlím se ale dnes vím že jsem měla odejít zaplatila jsem velkou dan syn se tomu zlu postavil byl moc hodný a jepryč.Jestli je možné odejít nejlepší řešení.Prosit Boha aby ukázal cestu za vše děkovat.
Kobliha:H: Evidentně jste vytrpěla něco strašného... I mě se potvrdilo, že člověk musí naslouchat jemným božím náznakům, neignorovat je, jinak konce bývají zlé...:(
Kobliha:pokud by si rád někdo popovídal a vzájemně se modlitbou podrželi, jsem na sportway@seznam.cz
Kobliha:Moc Vám všem děkuji!
H:Děkuji za odpověd.I já bych potřebovala poradit.Syn než se mu to stalo tak mně říkal mami oni nás zabijí ale nezabijí oba dva naráz musíme si slíbit že ten co zustane tak toho co zabijí pomstí.Já se modlím a svěřuji do ruk vše Bohu dělám správně.Předtím jsem se starala 6 let o maminku na posteli každý den jsem dojížděla ke konci i o otce.Zemřeli mně dva sourozenci.Mužete odpovědět na prosbu Helenka.
Anna:to je strašné !!! Na to je těžká odpověď, jestli odejít nebo ne, já jsem byla připravená odejít, měla jsem nejnutnější věci zabalené a schované, abych je jen popadla. Ale nakonec na to nikdy nedošlo. A časem se to zlepšilo. Vždycky jsem se rozhodovala podle toho, co se mi otevřelo v Bibli, nebo podle nějakého vnuknutí, a vždycky to bylo, že mám zůstat. Ale u někoho jiného to může být naopak !!!! Vždyť I David v Bibli utekl, nebo i Panna Maria s Ježíškem a Josefem utekli do Egypta, a takových případů je víc. To je podle situace a podle vnitřního pocitu.
H:Já jsem dostala vnuknutí ale třeba u rodiču jsem myslela že to nezvládnu.Dcera byla tak nemocná že mně vůbec nepomohla od smrti maminky ležela rok v posteli já myslela že pujde ona.Je zajímavé že přesně to na co zemřel syn měl manžel před ním.Vím že sem ho neměla dávat do nemocnice.Mně se toho zdálo tolik že nebylo možné si to pamatovat.Vystudovali oba VS co se jim dělo 10 let bez práce ani jeden neměli partnera rodinu zvažuji jestli nemám s dcerou odejít je na tom špatně.Syn mně také říkal jak nepujde on pujdem mi.Mluvil o otci.Mně se zdál dříve sen a syn byl daleko měl dva chlapce chtěla jsem to udělat odejít s ním.On mně říkal proč pořád mlčím a neřeknu jak to tady mám on jel se mnou na hřbitov a tam to povídal ženskem a ty to donesli manželovi.Té jedné které to povídal tak její syn dostal mozkovou příhodu je na tom zle.Mužete zkusit co Vám vyjde v Bibli pro mě.Děkuji.Začala jsem se modlit Novénu ke Kristově krvi.
Stefan:taktiež sa modlím nech vás P. Maria celá Nebeská Rodina ochanuje a pomaha vám a neustále žehnájú
Kobliha:H: zkuste prosím založit své motlitební okno, ať se můžou lidé modlit konkrétně za vás (ať se nám to nemíchá). Jinak to vypadá, že máte rodové prokletí, na to existuje cesta, hodně o tom mluví Vojtěch Kodet (např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=_YMtNnpOc3g nebo zde: https://www.vira.cz/texty/knihovna/kapitoly/prokleti-a-rodove-zateze Držím pěstí a modlím se za vás.
H:Děkuji.Já jsem viděla P.Marii když byli děti malé byla celá v modrém.Je možné že syna zachránila i takovým zpusobem věřím tomu a modlím se.
H:Modlitební okno mám nad Vámi Helenka.Celých šest let co jsem jezdila za rodiči každý den než jsem dojela pomodlila jsem se tři desátky pak jsem pokračovala s rodiči.Dceru něco zlého obrací proti mně.
Kobliha:Děkuji všem za modlitby.
Kobliha:Děkuji všem za modlitby - moc nám pomáhá vědomí, že lidé využijí svůj čas a modlitbu k pomoci druhým.
H:Modlete se Novénu ke Kristově krvi je na internetu.
Kobliha:H: ok, vyhledám. Už nevím co dřív, je toho tolik a účinnost nevím.. :(
H:Já se moc modlím a věřím jedině Buh nám muže pomoci.Věřím v brzký příchod Ježíše.
Kobliha:Děkuji všem!
Kobliha:Moc všem děkuji za modlitby. Ten nejvyšší včera asi zasáhl v jedné věci, dověděl jsem se docela pozitivní věc. Moc vám děkuji.
H:To je dobrě.Já se stále modlím.
Kobliha:H: Děkuji, já se také za vás modlím, neustále.
H:Mně něco volá abych se modlila v noci každý den v jinou dobu.
Kobliha:H: zajímavé, mě taky, většinou od 3.00 do 5.00, kdy už pak musím vstát
H:Já si zapnu počítač živě Lurdy a pomodlím se celý ruženec.
H:Litanie k Panně Marii za osvobození Kodet
Kobliha:H: děkuji, podívám se na to :(
H:Staroslověnská modlitba začala jsem se modlit.
H::OK, děkuji za doporučení. Opět se na to podívám. Jedna věc se nám asi zlepší, za to ale satan řádí dále a nakládá nám jinde. Tatík recidiva nádoru, tchán nově objevený nádor (již neléčitelný) a další zásahy :(
H:Ano to stejné vidím i já proto se modlím tohle.Na vánoční svátky ty dva dny takové bolesti hlavy vím že mně Ježíš zachránil.


 
č.4791 2019-11-17 08:14:37 Lucianna : Prosím o modlitbu za vyléčení mojí štítné žlázy, aby vše fungovalo jak má.

 
č.4790 2019-11-15 23:45:47 Mária : Pochvalený buď Ježiš Kristus, prosím o modlitby za našu rodinu, nech zvládneme finančne tento mesiac, a nech sa nám podarí splatiť hypoteku čím skôr, aby sme mohli kúpiť auto, ktoré bude pre nás bezpečnejšie a spoľahlivejšie. Tiež za doliecenie nôh Petra.Boh vám žehnaj. Úprimne PBZ

 
č.4789 2019-11-15 08:01:56 Mária : Prosím o modlitby za svojho muža aby našiel cestu k Bohu aby mal prácu v ktorej sa mu darí ďakujem ti Pane aj Pannej Marie
:

 
č.4788 2019-11-14 07:33:25 Ľubica : Prosim o modlitbu za moju prácu a kladné vybavenie mojej záležitosti na úrade práce. Zo srdca Vám ďakujem.

 
č.4787 2019-11-14 06:29:12 Bohuznama : Prosim vsetkych dobrych ludi o modlitby za mojich tazko chorych rodicov a sestru. Nech ich Pan uzdravi vo svojom svatom Mene. Dakujem.

 
č.4786 2019-11-13 21:56:15 Lydia : Prosim o modlitby za moje uzdravenie , odvratenie zla pomoc ochranu Matky Božej. Bohu vďaka.

 
č.4785 2019-11-13 20:47:36 Barbora : Chtěla bych Vás moc poprosit o modlitby za Marcelu, za uzdravení jejího těla i duše a za usmíření s jejím zákonitým manželem. Byl by někdo z Vás ochoten pomodlit se na tento úmysl pompejskou novénu? Děkuji za každou modlitbu!

 
č.4784 2019-11-13 19:39:28 Monika : Prosím, pripojte sa ku mne v modlitbe pompejskej novény za obrátenie manžela. Vďaka vám...

 
č.4783 2019-11-13 13:25:44 Ivana : Prosím o modlitby za obrácení manžela, obrácení a vyléčení sestry, za víru a dobré partnerky pro syny, za potomstvo v naší rodině a v rodině mého bratra. Mnohokrát děkuji.

 
č.4782 2019-11-13 12:58:40 mama : Prosím o modlitby za dcery at najdou hodné věřící partnery do manželství.PBz

 
č.4781 2019-11-12 23:02:36 Jana : Znovu vás moc prosím o modlitby za Vlaďku a její zdraví, ať jí dopadne dobře operace, ať nemá bolesti a komplikace. Moc děkuji.


 
č.4780 2019-11-12 22:08:29 Bohu známa : Veľmi prosím o modlitbu za môjho snúbenca. Prosím Ocka za jeho oslobodenie,uzdravenie a obrátenie. Bohu vďaka.+

 
č.4779 2019-11-12 17:40:47 Mária : Prosím o modlitby za oslobodenie príbuzných z hnevu,závisti a závislosti na mamone.Pán Boh zaplať
:5 Kdo zvítězí, bude oděn bělostným rouchem a jeho jméno nevymažu z knihy života, nýbrž přiznám se k němu před svým Otcem a před jeho anděly. Zjevení Janovo, Kapitola 3Otevřít v Bibli »

 
č.4778 2019-11-11 23:13:40 bohuznáma : Prosím o modlitby za Bož.požehnanie pre Denisu, Vďaka.

 
č.4777 2019-11-11 08:02:04 Anna : Prosím o modlitbu za osvobození jednoho mého známého a všech jeho příbuzných od zla, zlých duchů a prokletí, které na sebe z nevědomosti sami přivolali. Děkuji moc, jsou v tom automaty, drogy, závislosti, vypadá to úplně bezvýchodně ...
:16 Přistupme tedy směle k trůnu milosti, abychom došli milosrdenství a nalezli milost a pomoc v pravý čas. Židům, Kapitola 4Otevřít v Bibli »
:20 i když jsi nás deptal v kraji draků, když jsi nás zahalil v šero smrti. Žalmy, Kapitola 44Otevřít v Bibli »
:11 Všichni králové se mu budou klanět, všechny národy mu budou sloužit. Žalmy, Kapitola 72Otevřít v Bibli »

 
č.4776 2019-11-10 22:43:29 Adriana : Prosim o oslobodenie od hnevu, zarmutku a nudze. Pane strhni masku z tvare mojich nepriatelov.
:34 A ty nyní jdi a veď lid, jak jsem ti řekl. Hle, můj posel půjde před tebou. A až přijde den mého trestu, potrestám jejich hřích na nich." Exodus, Kapitola 32Otevřít v Bibli »

 
č.4775 2019-11-10 18:10:26 Jana : Moc prosím o modlitbu za moji maminku,aby tady byla co nejdéle ve zdraví,schopná všech prací.Děkuji.

 
č.4774 2019-11-10 16:28:40 Jozef : Pochválen buď Ježíš Kristus. Prosím o modlitbu za obrácení priateľky Květy.B i celé její rodiny. Pán Bůh zaplať. Jozef

 
č.4773 2019-11-10 14:20:55 Adriana : Prosim o oslobodenie sa od zlych kolegov zlorecnikov. Prosim o milost Ducha svateho, aby spoznali svoje vlastne hriechy. Pane prosim Ta zachran ma. VDAkA. ADRIANA

 
č.4772 2019-11-09 15:57:44 Renata : Dobrý Bože děkuji za všechny lidí které něco trápí mnoho dlím se za ně a děkuji za jejich modlitby za moje trápení za Syna a Otce ať se mají rádi ať je to u nás jak když byl malý prosím za moji sílu ať to vše vydržím a taky za mojeho tátu v těžké nemoci mu pomoz a ochraňuj amen

 
č.4771 2019-11-09 06:59:36 Iveta : Prosim o modlitbu za stastny porod pre Ivetku Pan Boh zaplat

 
č.4770 2019-11-06 22:01:30 Mária : Prosím o modlitbu za syna, ktorý robí zajtra prijímačky, prosím Pane o ochranu pri náročných fyzických testoch, či je jeho cesta správna.Pán Boh zaplať za modlitbu.

 
č.4769 2019-11-06 17:01:55 Lydia : Prosim o modlitby za moje zamestnanie, pomoc , ochranu Panny Márie. Bohu vďaka.

 
č.4768 2019-11-06 16:35:56 mama : Veľmi vrúcne prosím o modlitby za zaťa aby neprišiel o prácu. Ďakujem

 
č.4767 2019-11-06 12:16:00 Vilma : Prosím Ježíše Krista ať synovi přivede do cesty co nejdříve nějaké slušné přiměřeně mladé hodné děvče, ať ho nechá na pokoji ta žena co je o něco mladší než matka,která ho poblouznila.Kéž se stane I pomoc vbyt.situaci, už to vše nemohu unést a nevím si rady. Děkuji
Vilma:Dobrý večer, všem moc děkuji, nevím jak dál, mluvila jsem o tom s mnoha lidmi, myslí si to samé, syn mi stále píše dnes nebudu doma, nevím třeba je to osud,nevím zda s tím bojovat nebo ne, jak mám vědět co je Boží vůle ? Chci přece pro děti to nejlepší... Děkuji případně za radu
Smotek:Nechte věci syna plynout, po čase se najde řešení (syn si "narazí" nos, a vrátí se zpět), uvědomí si to.
Jana:Zkuste k modlitbám novénu odevzdanosti. Přenechte vše Bohu, jen mu to odevzdejte.
Vilma:
Vilma:
:Vilma
Vilma:Děkuji moc , modlím de novénu odevzdanosti.... Dějuji I Smotek... Děkuji moc
Vilma:Dnes jsem byla u Pražského Jezulátka ...krásný zážitek, děkuji Vám všem a modlím se I za Vás...moc Vám děkuji Vilma
Vilma:Děkuji...všem kdo se přidali, moc si toho vážím...
Vilma:Jsem šťaatná, že jsou lidé...VY...kdo se mi snažíte porozumět...moc Vám děkuji moc moc
:Vilma
:Jsem překvapená a šťastná, že jsou lidé, kterým na mé modlitbě záleží, dokáží se vcítit... Moc Vám děkuji... Někdy ani blízcí nepochopí... děkuji za Váš čas a porozumění..
Anna:Pán Bůh to dopustil asi proto, že to přese všechno má nějaký smysl v dějinách spásy, tohle se mi tu ukázalo 13 Jakmile však přijde on, Duch pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit, co uslyší. A oznámí vám, co má přijít. Jan, Kapitola 16Otevřít v Bibli ». Snad to dobře dopadne
Vilma:Moc děkuji,
:Vilma, co znamená bude mluvit co uslyší ....prosím nerozumím tomu
:Děkuji
Vilma:Děkuji Vám všem kdo se za mé úmysly a otázky pomodlili, Bůh Vám to oplať.

 
č.4766 2019-11-05 05:45:09 Dcera : Prosim o modlitby za moju mamu Mariu. Aby ju Pan celostne uzdravil,naplnil laskou a pokojom.
:

 
č.4765 2019-11-05 02:53:52 K : Prosim o modlitbu pre nasu todinu za zdravie pokoj milosti Sme zufali Tak velmi potrebujeme vase modlitby Pomozte nan

 
Prosbu lze nyní přidávat jednou za měsíc. Při najetí na prosbu se ukáže číslo prosby a IP adresa. Pokud byste někdo chtěl vymazat prosbu, nebo měl jiné připomínky, můžete to napsat na email anna007@seznam.cz .
    od nejstarší       od nejnovější    začátek « předchozí strana   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 další strana »   konec  
Modlitba Vlč. Zlatka »»»

© 2003 - 2020 Patroni.cz, Abcsvatych.com